• Zmień rozmiar tekstu
 • Nowe funkcje serwisu - opis

  Nowe funkcje serwisu - opis

  Postprzez sebastian » 7 kwi 2009, o 01:25

  Od dłuższego czasu zapoznawaliśmy się z opiniami użytkowników serwisu Czasnazysk.pl dotyczącymi jego funkcjonowania. Efektem tego działania jest nowa wersja serwisu obejmująca wszystkie wcześniej dostępne funkcje i dodatkowe, takie jak dział poświęcony walutom, porównywarka wykresów, możliwość dodawania średnich kroczących i wiele innych. Poniżej krok po kroku postaram się opisać działanie wszystkich nowych lub zmienionych funkcjonalności. Jeśli pojawią się jakieś pytania lub wątpliwości proszę zamieszczać je jako odpowiedzi do tego postu.

  Na wstępie zacznę od zaprezentowania nowego podziału serwisu Czasnazysk.pl. Obecnie w nagłówku każdej strony portalu można znaleźć następujące zakładki:
  • Główna – prezentuje stronę startową naszego serwisu

  • Wykresy XO – prowadzi do działu poświęconego analizie technicznej wykresów spółek giełdowych metoda punktowo-symboliczna. Znajdują się tutaj wykresy punktowo-symboliczne wszystkich akcji, indeksów polskich i zagranicznych, a także wykresy głównych wskaźników metody XO oraz sygnały kupna i sprzedaży.

  • Notowania giełdowe – ta zakładka poświęcona jest rynkowi giełdowemu. Można tutaj znaleźć przegląd aktualnej sytuacji na rynku polskim jak i notowania indeksów wszystkich najważniejszych giełd świata. Każdy wykres tego działu może być zaprezentowany w formie liniowej, świecowej, a także punktowo-symbolicznej.

  • Kursy walut – ten dział poświęcony kursom walut. Można tutaj znaleźć kursy polskiego złotego do wszystkich walut świata, kursy średnie NBP, kalkulator walutowy, a także notowania z rynku FOREX

  • Edukacja – ten dział poświęcony jest zagadnieniom merytorycznym i edukacyjnym dotyczącym rynku kapitałowego, a w szczególności opisana tu została bardzo szczegółowo metoda punktowo symboliczna.

  • Gra – w zakładce tej można przećwiczyć swoje umiejętności w zakresie analizy technicznej metodą punktowo-symboliczną dysponując wirtualnymi pieniędzmi.

  • O nas – tego chyba nie trzeba wyjaśniać

  • Forum – do czego służy forum każdy wie. Zachęcam jednak do wymiany informacji za pośrednictwem naszego forum. Rzetelna i konstruktywna dyskusja jest kluczem do osiągnięcia sukcesu.


  Teraz omówię szczegółowo kilka najważniejszych funkcjonalności, które są zupełnie nowe w serwisie Czasnazysk.pl.

  Jak wiadomo znakomita większość prezentowanych tutaj wykresów odświeża się automatycznie. Wyjątkiem są tylko wykresy punktowo-symboliczne, które odświeżane są po każdej sesji w okolicach godziny 17:00. W tej kwestii nic się nie zmieniło w porównaniu z poprzednią wersją portalu.

  PORÓWNYWANIE WYKRESÓW

  Nowością w serwisie jest możliwość porównywania wykresów walorów z góry zdefiniowanych przez redakcje, tak jak to jest w przypadku kursów EUR, USD i CHF w stosunku do złotówki na stronie przeglądu kursów walut, czy też dowolnie wybranych przez użytkownika w zakładce porównywania wykresów.

  Porównać wykresy można bardzo prosto. Najpierw należy kliknąć napis „porównaj wykresy” w podmenu działu kursów walut, wykresy XO lub notowania giełdowe albo należy kliknąć pod dowolnym wykresem liniowym lub świecowym napis „Dodaj do porównania z innym wykresem”. Następnie zostaniemy przeniesieni do strony porównywania wykresów gdzie w kolejne pola należy wpisać nazwy walorów, które chcemy porównać. Jeśli nie jesteśmy pewni jak dany walor dokładnie się nazywa, to nie jest to problemem. Wystarczy zacząć wpisywać nazwę waloru, a system sam zaprezentuje listę 10 podpowiedzi. Następnie wystarczy wybrać z listy interesujący nas walor. Ostatnią czynnością jest kliknięcie przycisku „porównaj wykresy”. Jeśli chcemy dokonać zmiany porównywanych walorów należy ponownie kliknąć w miejsce gdzie wpisywaliśmy nazwę waloru i zacząć wpisywać nazwę kolejnego. System sam usunie wcześniejszą zawartość z komórki. Po wpisaniu nowego waloru należy ponownie kliknąć przycisk „porównaj wykresy”.

  POBIERANIE WYKRESU W FORMIE PLIKU GRAFICZNEGO

  Kolejną nawą funkcją w serwisie Czasnazysk.pl jest możliwość pobrania wykresu w formie pliku graficznego. Aby to uczynić należy kliknąć napis „pobierz wykres w formie pliku graficznego” pod dowolnym wykresem liniowym lub świecowym. Następnie zostaniemy przeniesieni do nowej strony na której wyświetli się nam ten sam wykres, tylko już w formie graficznej. Następnie możemy go skopiować do schowka lub zapisać na dysk poprzez „Plik”.

  DODAWANIE ŚREDNIEJ KROCZĄCEJ.

  Aby dodać średnią kroczącą należy kliknąć napis „Dodaj średnią kroczącą (SMA)” pod dowolnym wykresem liniowym lub świecowym. Następnie wyświetli się nam pole wyboru długości średniej kroczącej. Należy wpisać wartość i kliknąć przycisk „ok”. Po chwili średnia krocząca zostanie dodana. Aby dodać kolejną średnią krocząca czynność należy powtórzyć.

  DODAWANIE KOMENTARZY I ICH OCENA.

  Nowa wersja serwisu Czasnazysk.pl została wyposażona w system dodawania komentarzy i ich oceny przez użytkowników. Komentarze można dodawać pod wszystkimi wykresami liniowymi i świecowymi. Aby dodać komentarz należy pod wykresem uzupełnić pole autor (jeśli użytkownik jest zalogowany to pole będzie automatycznie uzupełnione), a następnie wpisać treść komentarza zatwierdzając przyciskiem „dodaj komentarz”. Po dodaniu komentarza zostaniemy przeniesieni w miejsce gdzie został umieszczony dodany komentarz. W celu skomentowania komentarza należy kliknąć przycisk „odpowiedz”.

  Każdy zamieszczony post można ocenić. Wystarczy kliknąć przycisk „+” jeśli post uznamy za wartościowy lub „-„ jeśli jest przeciwnie. Każdy głos ma wartość +1 lub -1. Obok postu wyświetla się ocena będąca sumą wszystkich oddanych głosów.

  KALKULATOR WALUTOWY.

  Jedną z ciekawszych funkcji obecnej wersji serwisu jest kalkulator walutowy. Jest on dostępny w podmenu działu kursy walut lub w przeglądzie kursów walut. Kalkulator ten pozwala przeliczyć dowolne pary walutowe według kursów średnich Narodowego Banku Polskiego. Jak to zrobić? Należy najpierw wybrać waluty jakie chcemy przeliczyć. Dokonujemy tego poprzez wpisanie nazw krajów, walut lub skrótów walut, które chcemy przeliczyć w polach edycji. Następnie wpisujemy jedną z kwot. Po wpisaniu tej kwoty, przeliczona kwota drugiej waluty pojawi się w polu obok.


  Zapraszamy do aktywnego udziału w dyskusji na temat wprowadzonych funkcjonalności, a także do przesyłania nam własnych propozycji zmian w serwisie Czasnazysk.pl.
  sebastian
   
  Posty: 73
  Dołączył(a): 4 kwi 2008, o 18:32

  Re: Nowe funkcje serwisu - opis

  Postprzez wodar » 7 kwi 2009, o 10:41

  Witam,
  szczerze gratuluję nowej wersji :D
  Mam jedno pytanie dotyczące walut.
  Po wybraniu danej waluty w zakładce: Kursy walut ->Kursy średnie NBP-> i naciśnięciu przycisku "Dodaj do obserwowanych" nie pojawiają się one w Kursy walut-> Obserwowane. Są tam tylko widoczne wcześniej wybrane spółki. Czy robię jakiś błąd czy też coś nie działa tak jak powinno?

  Pozdrawiam
  wodar
  wodar
   
  Posty: 5
  Dołączył(a): 27 lis 2008, o 22:16

  Re: Nowe funkcje serwisu - opis

  Postprzez sławek » 7 kwi 2009, o 11:57

  Serdecznie dziękujemy za gratulacje.
  Czy nadal masz ten problem z dodawaniem do Obserwowanych?
  sławek
   
  Posty: 193
  Dołączył(a): 7 kwi 2008, o 11:22

  Re: Nowe funkcje serwisu - opis

  Postprzez wodar » 8 kwi 2009, o 08:10

  Teraz jest tak jak powinno.
  Dzięki :D
  wodar
   
  Posty: 5
  Dołączył(a): 27 lis 2008, o 22:16

  Re: Nowe funkcje serwisu - opis

  Postprzez wodar » 8 kwi 2009, o 08:56

  Chyba jednak zbyt wcześnie pochwaliłem.
  W "obserwowanych " oprócz akcji posiadam 3 waluty, NOK, SEK i EUR.
  Kurs NOK jest podawany poprawnie natomiast po aktualizacji danych przy SEK i EUR pojawiają się jakieś kursy wzięte z powietrza. Obecnie SEK-7,80 a EUR - 9,30. Przy tych walutach występuje również wolumen, obrót, min i max :D

  Przeładowanie strony przywraca właściwie dane.

  Pozdr.
  wodar
   
  Posty: 5
  Dołączył(a): 27 lis 2008, o 22:16

  Re: Nowe funkcje serwisu - opis

  Postprzez sławek » 8 kwi 2009, o 11:12

  Wprowadziliśmy poprawki, które powinny rozwiązać problem.
  Problemem były identyczne z notowanymi na GPW spółkami skróty nazw walut.
  Za powstałe niedogodniści bardzo przepraszamy.
  sławek
   
  Posty: 193
  Dołączył(a): 7 kwi 2008, o 11:22

  Re: Nowe funkcje serwisu - opis

  Postprzez wodar » 14 kwi 2009, o 11:18

  Niestety problem wciąż istnieje, jednak obecnie trochę inny.
  Po wybraniu i kliknięciu na daną walutą będącą w "Obserwowanych" dostajemy taki komunikat:

  "Sprawdź czy adres jest poprawny. Jeśli wszedłeś na stronę np przez odnośnik z wiadomości email, adres może być zdeformowany.
  Strona o tym adresie nie istnieje w serwisie."

  Dodatkowo wybierając wcześniej "NOK" do "obserwowanych" nie jesteśmy jej w stanie usunąć poprzez "Edytuj listę obserwowanych" Taka waluta tam wówczas nie występuje.

  Chyba jednak czeka Was jeszcze trochę pracy nad wyeliminowaniem błędów.

  Pozdr.
  wodar
  wodar
   
  Posty: 5
  Dołączył(a): 27 lis 2008, o 22:16

  Sjcg123

  Postprzez Sjcg123 » 23 mar 2017, o 03:35

  http://www.uknikeol.net nike air max running shoes
  http://www.pandoraoutletofficialstore.com Pandora Official Website
  http://www.pandoraolstore.com Pandora Store
  http://www.goosecanadaoloutlet.biz canada goose jackets on sale
  http://www.jordanshoesolg.us Jordan Shoes Air
  http://www.jordans11retros.us Nike Air Jordan 11
  http://www.bootsoutletpascher.top Bottes Ugg Femme Pas Cher
  http://www.glassesaleol.top Oakley Sunglasses Cheap
  http://www.nikehuarachesos.us Nike Air Huarache For Sale
  http://www.aj23chaussure.com nike air jordan pas cher
  http://www.comprarenikeairmaxq.com Scarpe Air Max
  http://www.nikeair-maxoutletstore.us Air Max 90
  http://www.nikesaleol.top Nike Shoes Discount Marketplace
  http://www.nikeshoesdiscountos.us nike shoes
  http://www.monclersaleol.top Moncler Jackets Discount Marketplace
  http://www.moncleroutletol.com moncler outlet
  http://www.nikesoccerbootoutlet.com Soccer Boots Outlet nike
  http://airjordan23retrosoutlet.com Jordan Sneakers For Sale
  http://www.airmaxtnpaschero.com Air Max Pas Cher
  http://www.canadagooseosal.top Canada Goose Womens Coats
  http://www.reebokol.us reebok running shoes
  http://abercrombiespstore.us abercrombie and fitch store
  http://www.conversesalestore.us converse store
  http://nikeshoefactoryo.us cheap nike air max
  http://www.bootcentreol.us cheap uggs
  http://www.sneakersalesos.us Air Max Sneakers
  http://www.goodsneakerso.us Adidas Originals Superstar
  http://pandoraocharms.us pandora jewelry store
  http://www.mkbagoutletol.com Michael Kors Outlet
  http://www.teflalumni.com retro jordans for cheap
  http://www.newnikeairmaxos.us womens nike air max
  http://www.sortiedemagasinnike.com chaussure basket homme
  http://www.uggpascherofr.com Uggs Pas Cher Soldes
  http://www.goedkoopnikesalenl.com Nike Air Max Goedkoop
  http://www.nikeolno.org nike joggesko
  http://www.ugbootsaleol.us uggs outlet
  http://www.pandorauoutlet.com pandora outlet store
  http://www.christianlouboutinofficialoutletstore.com christian louboutin outlet
  http://www.zapatosdenikesp.biz Nike Zapatos
  http://www.officialoutletmonclerstore.com Moncler Outlet Online
  http://www.uggpaschero.com Ugg Pas Cher Femme
  http://www.nikepascherfefr.com Nike Pas Cher Femme
  http://zulurunner.com nike sb stefan janoski
  http://www.boostyeezysaleol.top Boost Yeezy Sale On Line
  http://www.tomsonsaleo.online toms sale
  http://www.pandoranoutlet.com Negozi Pandora
  http://nikeoutletstoreol.us Nike Store
  http://nikestorejordanos.us nike jordan shoes
  http://www.esadidasol.com zapatilla adidas
  http://christianlouboutinfrsale.com louboutin heels
  http://www.officialnikefreeoutletstore.us Nike Shox discount Sale
  http://www.adidasneosaleo.top Adidas Neo Discount Sale
  http://www.botasdefutboldesalida.com botas de futbol
  http://www.tnpaschernike.com nike tn pas cher
  http://www.uggolcleance.us cheap uggs for women
  http://www.uggmtoutlet.us ugg factory outlet
  http://www.longchampols.com longchamp bags on sale
  http://www.adidasshoesdiscountol.com adidas outlet
  http://www.yeezyboostsalesos.us Yeezy Boost Sale Online
  http://www.monclerstoreofficialoutlet.com Moncler Sale
  http://www.nikeairobchodcz.com Air max levně
  http://www.adidassupersaleol.top Adidas Superstar Sale Online
  http://www.officialvansoutletstore.us vans shoe store
  http://www.canadagoosesaleolca.top canada goose jacket outlet
  http://www.adidasolsale.com Adidas Originals Stan Smith
  http://2016womentomsshoes.us toms shoes outlet
  http://www.2017hoganoutlet.com hogan scontate
  http://www.descuentonikeairmaxs.com Descuentos Nike
  http://www.adidasnmdsaleo.top ADIDAS NMD SALE ON LINE
  http://www.nikesoccerbootstore.us nike mercurial soccer cleats
  http://www.ugsaleol.top UGG BOOTS FOR WOMEN
  http://www.pandoracharmbraceletol.com Pandora Store
  http://www.uggshortbootol.us uggs for women
  http://www.nuovoscarpehoganoutlet.com scarpe hogan outlet
  http://www.uggoloutle.us ugg clearance
  http://www.esnikesol.org zapatillas running
  http://www.itnikene.com scarpe nike
  http://www.airmaxdiscountol.com Discount Air Max
  http://www.coachstoreoutleto.us coach factory outlet online
  http://www.uggbootsaleol.top The official UGG
  http://www.airjordanretrosaleol.com Air Jordan Retro Sale
  http://www.uggpascherlfr.com Ugg Pas Cher En France
  http://www.adyeezysaleso.us Yeezy Black
  http://www.fashionbagsalesos.us Michael Kors Handbags Discount
  http://www.nhlofficialoutletstore.us official NHL jerseys
  http://www.pandorastoresaleol.top Pandora Store Sale
  http://www.schuhnikeairde.com Air Nike
  http://mkbagsaleoutletol.com Cheap Michael Kors
  http://www.nikeairmax90ous.us Nike Air Sneakers
  http://www.candagooseoutletols.com Canada Goose Outlet
  http://www.rbsaleoutletol.top Ray Ban Sunglasses Online
  http://www.uggonlinestoreofficialol.us Original Ugg Boots
  http://www.airforcepaschero.com air force one pas cher
  http://www.yeezysaleol.us Yeezy Shoes Discount Marketplace
  http://www.tiendabotasdefutbolnike.com zapatos de futbol nike
  http://www.coachfactorystoreol.us Coach Bags On Sale
  http://www.officialnfloutletstore.us nfl store
  http://www.topsneakersol.com Nike Factory Store
  http://www.hugobossol.us Hugo Boss Sale
  http://www.polostoreoutletol.com Stone Island Outlet
  http://www.kobe9nikesos.us Kobe Shoes Nike
  http://www.yeezyadol.us new yeezy shoes
  http://www.vansshoessalesos.us Vans Black Sneakers
  http://lebrons11sale.us newest lebron shoes
  http://www.nikebutikdk.com billige nike sko
  http://retro23onsaleso.biz new jordan releases
  http://www.pandoraoutleto.com pandora beads
  http://www.pandoracharmsol.com new pandora charms
  http://www.jordanstoreoutleto.us Jordan Store
  http://www.adidasshoesdiscountos.us adidas store
  http://www.raybanolstore.us Ray ban sale online
  http://www.nikeairmaxchaussurefr.com Chaussure Nike Air Max Pas Cher
  http://www.nikeshoxsaleo.com Nike Shox Cheap
  http://www.nikechaussuresmagasinfr.com chaussures nike pas cher
  http://www.nikeshoessalees.com zapatillas nike baratas
  http://www.mksbagsaleol.com Michael Kors
  http://www.officialreligionoutlet.com religion store
  http://www.bootugguoutlet.us Ugg Outlet Online Store
  http://www.storenikesfr.org chaussure Nike homme
  http://www.adsuperstarfr.com Adidas Superstar
  http://www.doudounemonclerolfr.com Doudoune Moncler Site Officiel
  http://www.nikeairdamenschuh.com Nike Air Damen
  http://www.airmaxverkaufende.com günstige nike schuhe
  http://www.boutiqueuggsofr.top Boutique Ugg
  http://www.glassesesaleol.top Ray-Ban Official Discounted Site
  http://genuinbootsale.us Uggs For Cheap
  http://timberlandbootol.us Timberland Outlet
  http://www.hoganoutletscarpeol.com Hogan Outlet
  http://www.sheepskinuggsaleo.us ugg store
  http://www.nikeschoenentekoopo.biz Jordan Schoenen
  http://www.borlettoweb.com nike sportschuhe
  http://www.nikehuaracheos.us huarache sneakers
  http://www.adnmdstsaleo.com Adidas Shoes Discount Marketplace
  http://canadagoosewsaleo.com Canada Goose Outlet
  http://www.nikerosherunol.us Nike Roshe Run Sale
  http://www.nikeairmaxskorsup.com Air max dam
  http://www.monclerjacketol.com moncler jacket sale
  http://www.nlnikestore.com goedkope nike air max
  http://www.nikestoreolsale.com Nike Air Women
  http://www.airmaxboutiquefe.com Air Max Femme
  http://www.pradabagsaleo.com prada outlet
  http://www.bootsaleo2017.us Ugg boots Sale
  http://www.adyeezysale.top Yeezy Men
  http://www.nikeairmaxcheapsos.us Nike Air Max Cheap
  http://www.monclerepaschersos.biz Doudoune Moncler Pas Cher
  http://www.nikefactorystoreol.com Nike Air 90
  http://www.nikebotystore.com Boty Nike Air
  http://fitflopofficialoutlet.com fitflops sale uk
  http://www.nikeverkoopnl.com Air Max Kopen
  http://www.nikechaussurespaschero.com nike air
  http://www.nikeairpaschero.com Nike Air Pas Cher
  http://www.monclerboutiqueofr.com Doudoune Moncler Femme Pas Cher
  http://www.nikesalestoreso.us Nike Shoes Sale Store
  http://tomsshoeswomenol.us TOMS SHOES OUTLET
  http://www.nikefactorystoreos.biz nike sneakers
  http://www.xtend.biz nike schuhe günstig
  http://monclerofficialoutletstore.com Moncler Outlet Store
  http://www.airmaxsalestoreol.us Nike Online Store
  http://www.tomsoutletol.us Toms Outlet Online
  http://www.officialnikesoccerbootstore.us Nike Soccer Cleats Boots
  http://www.canadagoosejackoronline.top Canada goose dam
  Sjcg0323
  Sjcg123
   
  Posty: 68
  Dołączył(a): 4 gru 2016, o 07:17

  Re: Nowe funkcje serwisu - opis

  Postprzez discountgolf » 24 kwi 2017, o 06:45

  TaylorMade R15 3 Wood 15 Degree price The sense of loss is particularly acute at the country club. Palmer never lived anywhere in town but in homes either on club property or adjacent to it. The house he was born in was 50 yards from the current fifth tee.

  http://www.golf-exercise.co.uk/mizuno-mp-64-irons-3-9p-stiff-flex-dynamic-gold-steel-shaft-right-handed.html Special activities include a special appearance by Dude Perfect on the Top of the Rock Arnold Palmer Practice Range at 3:00 p.m. Kids can meet the trick-shot aficionados and win gifts and great prizes

  TaylorMade RBZ Stage 2 Driver Driver uk I actually thought I played pretty good today. I three-putted from seven feet on the front nine which was very disappointing, but I gave myself a lot chances. I’ve just got to work on some things and I know there is work to be done.
  TaylorMade R1 Black Driver for sale
  Mizuno JPX 900 Forged Irons uk
  discountgolf
   
  Posty: 59
  Dołączył(a): 8 kwi 2017, o 04:05

  Re: Nowe funkcje serwisu - opis

  Postprzez harry56 » 23 maja 2017, o 10:30

  Giełda to dobre miejsce na pozyskanie kapitału, i od początku wymaga przejrzystości w prowadzeniu biznesu. nie da się oszukiwać bo od razu bedziemy mieli do czynienia z KNF lub grupą inwestorów na walnym zgromadzeniu...
  Ostatnio edytowano 2 kwi 2018, o 07:19 przez harry56, łącznie edytowano 1 raz
  harry56
   
  Posty: 4
  Dołączył(a): 23 maja 2017, o 09:59

  Następna strona

  Powrót do Waluty

  Kto przegląda forum

  Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

  cron